کد خبر: 30819111 (ایرنا) | تاریخ خبر: 26/11/1390 | ساعت: 13:38|
نسخه چاپی |ارسال به دوستان

در جشنواره شمسه حق مردم به آنها واگذار می شود

شهرری - معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در مراسم اختتامیه جشنواره نقاشی و تندیس شمسه که با محوریت منطقه 15 برگزار شد، گفت: در جشنواره شمسه حق مردم به آنها واگذار می شود.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی شهرداری منطقه 15، سید محمد ایازی افزود: ما بیشتر اوقات مانع کارکردن مردم می شویم و به جای اینکه مردم را وادار به کار کنیم خودمان به جای آنها کار می کنیم ،‌در جشنواره شمسه به دنبال این هستیم که حقی که مردم دارند به خودشان واگذار شود .
وی اظهار داشت: باید بزرگترین شبکه اجتماعی و فرهنگی را در تهران شکل دهیم و در هر محله کانون فرهنگی و اجتماعی داشته باشیم .
ایازی ادامه داد: طرح مدیریت محله براساس همین تفکر شکل گرفت که 374 محله شهر تهران دارای هیات امنا، ‌مدیر محله و کارگروههای مختلف شدند و مردم توانستند نقطه نظرات خود را بیان کنند.
ایازی یادآور شد:‌ امروز اختتامیه جشنواره شمسه نیست بلکه نقطه آغازی است که بستر اجرای کار فراهم شده و باید با طراحی و برنامه ریزی مسوولان مربوطه در سالهای آتی به صورت گسترده تر دنبال شود تا هر شهروندی با حداقل بعد مسافت به سرای محله برسد و فعالیت فرهنگی و هنری خود را در سطح محله خود شکل دهد.
در ادامه ‌مهندس مجتبی یزدانی شهردار منطقه 15 نیز در این همایش با اشاره به اینکه جشنواره شمسه گام مهمی برای تقویت محله گرایی است، گفت : مجموعه جشنواره های شمسه تاثیر بسزایی در ارتقاء رشد و توسعه آگاهی، ‌اعتماد و مشارکت شهروندان به عنوان مولفه های اصلی سرمایه اجتماعی دارد و باعث تقویت حس تعلق شهروندان به محل زندگی خود، پرورش استعدادهای نهفته در سطح محلات و جلب مشارکت آگاهانه شهروندان در اداره امور شهر می شود .
وی افزود: شهرداری منطقه 15 با برگزاری 17 ورک شاپ با شرکت 980 هنرمند نقاش، ثبت نام از دوهزار و 800 نفر هنرمند نقاش و طراح در منطقه، ‌ثبت نام از 27 هزار نفر در هشت رشته ،‌ثبت نام از 11 هزار نفر هنرمند در بخش نقاشی و تندیس در سطح مناطق 22 گانه، ‌دریافت 2800 اثر هنری توسط دبیرخانه نقاشی و تندیس ،‌انتخاب 172 اثر توسط هیات داوران به عنوان آثار برتر و استفاده بهینه از ظرفیت های فرهنگی و هنری منطقه توانست در برگزاری مجموعه جشنواره های شمسه و بویژه بخش نقاشی و تندیس که مسوولیت آن را بر عهده داشت ،‌سربلند بیرون آید .
مهندس یزدانی همچنین خاطرنشان کرد: کسب رتبه دوم و سوم در بخش نهج البلاغه، ‌راهیابی 8 هنرمند به مرحله نهایی جشنواره نقاشی و تندیس ،‌راهیابی یک گروه موسیقی به مرحله نهایی، ‌کسب رتبه اول و سوم بهترین فیلم کوتاه داستانی و رتبه اول بهترین بازیگر مرد در بخش فیلم ،‌راهیابی دو نفر به بخش نهایی رشته قرائت قرآن ،‌راهیابی سه گروه نمایش در بخش نهایی، ‌رتبه سوم بهترین بازیگر زن در بخش کودک و رتبه دوم بهترین بازیگر مرد در بخش تاتر از جمله توفیقات منطقه در اجرای مجموعه جشنواره های شمسه بود که از تلاش همه عزیزان تقدیر می نمایم .
شایان ذکر است، ‌در همایش یادشده ضمن رونمایی از کتاب ˈشمسه در شهر ˈ به عنوان بازتاب فعالیت هنرمندان در بخش نقاشی و تندیس جشنواره، ‌تجلیل و اهداء جایزه به دبیران جشنواره شمسه در سطح مناطق 22 گانه و نفرات برتر در این رشته، ‌بیانیه هیات داوران جشنواره نقاشی و تندیس شمسه توسط معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه قرائت شد.
687/ 699

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
موضوع از شما گزارش از ما:
سخن شما با مسئولین:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال

 

خبرهای مرتبط

پربیننده ترین ها

جدیدترین مطالب سایت

موضوعات مرتبط